Modele de argumentare gen liric

Argumentarea este perfecta pentru clasa a 6-a si a 7-a, dar daca sunteti in clasa a 8-a va sfatuiesc sa o dezvoltati Putin pentru a Lua un 10. :) Argumentarea este bine structurata; eu As mai fi adaugat elementele de prozodie, dar nu e obligatoriu. Nu este adevarat. D?finitia genului Liric este incorecta. O introducere posibila ar putea fi: 1. Genul Liric cuprinde totalitatea operelor in care predomina subiectivitatea, exprimarea Directa a sinelui, prin inermediul unui limbaj expresiv, peline de muzicalitate. 2. Lirica este genul subiectivitatii si al emotiei, tainica Arta Care deschide cititorului posibilitatea regasiriide sine prin refractie, contemplatie, traire. 3. Lirica reuneste, prin Excelenta, preamarim in care se dezvaluie complexitatea lumii interioare si vizianunica despre lume, filtrata prin Prisma subiectivitatii. Transmite en mod direct traire, sentimente, idei, exprimate in Discurs de EUL Liric aflat dans divers ipostaze: inndragostit, contemplatoe, Confesor.

Adjectivul Liric apare pentru prima dat? ?n Secolul al XV-Lea, ?n leg?tur? cu Poezia greac? antic? ?i p?streaz? o rela?ie de Lung? durat? cu Muzica ce ?nc? mai Sitiera ?n expresia art? liric?. Ata?at totodat? la unele forme ALE activement sec. Al XVI-Lea, Cuv?ntul Liric va d?finition o expresie subiectiv? ce ?ine mai degrab? de sentimente particulare (individuale), ?n opozi?ie cu Poezia epic? sau Poezia dramatic? (soin a inclus tragedia ca ?i comedie). [2]. Mia fost de Mare ajutor. Semnifica?ia titlului o g?sesc tot PE Pagina Descoase? Apropo argumentarea este foarte buna.. Am mai citit DIN comentariile AMAO ad?ugat c?te ceva.. ???? lirismul este o tonalitate, un funkcionarjih artistique, Care Pune accentul PE expresia poetic? ?i elevat? a sentimentelor personale, a pasiunii. trasaturile balzaciene ce constau in alaturarea unor cuvinte ce manifesta o Stare (de tristete, bucurie, etc) Cu unele convainc omofone, ce DAU cititorului senzatia de ambiguitate si disociere in raport cu spatiul! Luni DAU simulare si Tresa invat d?monstratia asta!!!!! Multumesc mult!!!!! . Ce scriu in paranteza la “DIN Care se evidentiaza” si “in Al treailea Rand Planurile poeziilor sunt si eu am, poeziile Izvorul nopti laculsi emotie de toamna carte ? citire ? E-mail ? eseu ? genul Epic ? genul Liric ? literatur? ? plagiat ? poezie ? Proz? ? Recexec ? Roman (literatur?) ? scrisoare ? vers eu, ca un Profesor de Romana ce sunt, Cu 3 carti scrise si multa experienta in domeniu datrita varstei inaintate, spun ca acest mod?le este Perfect pentru clasa a-6-a; a-7-a pentru ca face parte din Programa 2014; 2015 si este PE intelesul tuturor! ?n Literatura contemporan? nu se mai poate vorbi de o asociere ?ntre genul Liric ?i poezie, exist?nd ?i opere lirice ?n proz?. Mai mult chiar, ?n cadrul poeziilor se distinge un amestec al lirismului cu epicul ?i Sitiera o tendin?? de distrugere a regulilor rigide de versifica?ie.

Barem 2013 lb. Romana aici http://tutorialeit.hi2.ro/viewtopic.php?f=66&t=64&p=64#p64 + rezolvarea corecta de catre 5 profesori http://tutorialeit.hi2.ro/viewtopic.php?f=66&t=64&p=64#p64Da si tu mesajul asta pe Facebook sau mess sa afle toti!!!!! Ma ajutat foarte mult… Este adevarat ca e facut pentru clase mai mici cum sunt eu a 7A.. Multumesc ca m-ai ajutat si ma duceam cu tema nefacuta daca nu dadeam de blogul Tau…